Organik Doğal Aşılı Patlıcan Fidesi Üretimi Fiyatları Satışı

Organik Kaliteli En Ucuz Sertifikalı, Aşılı, Aşısız Ağaç Ekol, Sebze, Meyve Fide Fiyatları, Satışı, Fiyat Listesi

Aşılı Patlıcan Fidesi

Aşılı Patlıcan Fidesi

Aşılı Patlıcan Fidesi ile aşısız Patlıcan Fidesi arasında çok büyük farklılıklar olduğunu bilmenizi isteriz. Aşılı fidelerin sağladığı avantajlar olduğu gibi maddi anlamda da ekstra maliyet çıkardığını bilmelisiniz.

Neden Aşılı?

a) Toprak Hastalık ve Zararlıları: Üreticilerin aşılı ekime yönelmelerinin ana sebebi toprak hastalıkları ve zararlılarından dolayıdır.

b) Tarla Kiralarının Yüksek Olması: Üreticiler yukarıda değindiğimiz toprak hastalık ve zararlarından etkilenmemek için en az 10 yıl boyunca patlıcan ekilmemiş yeni arazilerde üretim planlaması yapmaya çalışmaktadır. Başka bölgelerde tarla kiralamak son 4 yıl öncesine kadar işe yarıyordu. Fakat geldiğimiz şu günlerde bölgede artık temiz tarla bulmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

c) Verim ve Meyve Kalitesi: Ddüz ekim yaptığınızda haziran sonuna kadar aşılı ekim ile aynı verim ve meyve kalitesi sonuçlarını alırsınız. Hazirandan sonra artan sıcaklık ve nemden dolayı düz ekim alanlarda ki patlıcanlarda çiçek (silkme) kırma, meyvelerde (takoz meyve) kısalma, meyvelerde renk açması yapmaktadır. Bu da otomatik olarak verim ve meyve kalitesi yönünden aşılı ekimlerin çok gerisinde kalmaktadır.

Firmamız Derya Fide; 60 dekar üzerinde 20 dekar kapalı alan ve 40 dekar açık olmak üzere birçok sebze meyvenin fide üretimini gerçekleştirmektedir.

Özellikle Patlıcan Fidesi konusunda alanında eğitimli profesyonel ekibimiz 7/24 esasına göre çalışmakta ve fidelerin, seralardaki durumunu takip etmektedirler. Satışını, üretimini gerçekleştirdiğimiz PATLICAN FİDESİ FİYATLARIile ilgili amacımız kâr marjını minimum tutarak üreticilerin desteklenmesinden yana olduğumuzu tüm sektöre bildirmiş bulunkatayız.

Patlıcan Fidesi Fiyat listemizi firmamızdan talep edebilir. Toplu alımlarda firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Derya Fide sektörde her nekadar yeni kurulmuş bir firma görünse de, gerek çalışanları, gerekse yönetici ile bu işin içinden geldiğini Eğitim almış kişiler olduğunu unutmamanı rica ederiz.

Organik, Aşılı, Aşısız, Kaliteli Patlıcan Fidelerini ya da farklı sebzelerden oluşan çaprazlamalar ile yeni ürün elde etmek istediğini tarafıma belirttiğiniz taktirde bu konuda da firmamızın pazarlama satış temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Patlıcan Fidesi Çeşitleri Hakkında

Aydın Siyahı Patlıcan Fidesi: Erginliğe erişen bir Aydın siyahı, eti sert, yaklaşık 22 cm uzunluğa sahip ve koyu mor renklidir. Tarlada yetiştirilmesi daha uygun olan Aydın siyahı patlıcan fidesi, orta erkenci bir yapıya sahip.

Topan Patlıcan Fidesi: Açık alanda yetiştirilebilecek topan patlıcan fidesinin dallanması iyidir. Meyve verdiğinde çapı 12 santimetreyi bulan bu patlıcanlar siyaha kaçan bir mor rengine sahiptir ve parlaklığıyla göze çarpar.

Alacalı Çizgili Patlıcan Fidesi: Dışı pembeye çalan ve içi beyaz olan bu tür patlıcanların fidesi, açık sahalara uygundur. Olgunluğa ulaşan alacalı çizgili patlıcan fidesi, etli ve meyvemsi bir tat veren patlıcanlar verir. Sapında dikeni olmayan bu türün mor rengi üzerinde düşey beyaz çizgiler bulunur.

Çantalı Patlıcan Fidesi: Adeta bir su damlasını andıran bu tür, dikensiz olarak meyve veriyor. 350 gram ağırlığa ulaşabilen çantalı patlıcanın fidesi yetiştirilirken oldukça erkencidir. Lezzetiyle de kendini ispatlamış olan çantalı patlıcanın satış oranları da yüksek oluyor.

Bıldırcın Patlıcan Fidesi: Tarlada yetiştirilmesi önerilen Bıldırcın patlıcan fidesi, yerde yetişen ve erkenci olan bir fide türüdür. Meyve verdiğinde uzunluğu 20 santimetreyi bulan bıldırcın patlıcan, dikey olarak mor ve beyaz çizgilere sahip.

Malkara Patlıcan Fidesi: Açık sahada yetiştirilen Malkara patlıcan fidesinin meyvesi, sivri bir yapısı ve 35 santimetreye varan boyuyla topan patlıcanı görünümünden sıyrılır. Ağırlığıyla 300 grama ulaşan bu meyveler, olgunlaştığında parlak bir siyah rengini alıyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız