Aşılı Aşısız Organik Doğal Karpuz Fidesi Üretimi Fiyatları Satışı

Organik Kaliteli En Ucuz Sertifikalı, Aşılı, Aşısız Ağaç Ekol, Sebze, Meyve Fide Fiyatları, Satışı, Fiyat Listesi

Karpuz Fidesi

Karpuz Fidesi

Firmamız Derya Fide; 60 dekar üzerinde 20 dekar kapalı alan ve 40 dekar açık olmak üzere birçok sebze meyvenin fide üretimini gerçekleştirmektedir.

Özellikle Karpuz Fidesi konusunda alanında eğitimli profesyonel ekibimiz 7/24 esasına göre çalışmakta ve fidelerin, seralardaki durumunu takip etmektedirler. Satışını, üretimini gerçekleştirdiğimiz KARPUZ FİDESİ FİYATLARIile ilgili amacımız kâr marjını minimum tutarak üreticilerin desteklenmesinden yana olduğumuzu tüm sektöre bildirmiş bulunkatayız.

Karpuz Fidesi Fiyat listemizi firmamızdan talep edebilir. Toplu alımlarda firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Derya Fide sektörde her nekadar yeni kurulmuş bir firma görünse de, gerek çalışanları, gerekse yönetici ile bu işin içinden geldiğini Eğitim almış kişiler olduğunu unutmamanı rica ederiz.

Organik, Aşılı, Aşısız, Kaliteli Karpuz Fidelerini ya da farklı sebzelerden oluşan çaprazlamalar ile yeni ürün elde etmek istediğini tarafıma belirttiğiniz taktirde bu konuda da firmamızın pazarlama satış temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Karpuz Fidesi Hakkında

Karpuz, gübrelemeye ihtiyaç duyduğu için yetiştiricilikte çok elzem bir konumda bulunuyor. Azotlu gübrelerle desteklenen karpuz fideleri hem çiçeklendiğinde hem de ürün vermeye başladığında bu gübrelemeye derin ihtiyaç duyuyor. Ayrıca fidelerin ekimi aşamasında toprağını dağıtmamak gerekiyor. Daha sonra mutlaka ihtiyacı olan sulama da yapılmalı. Kökten yeteri kadar su alan karpuz fideleri iyi ürün vereceğinden sulamaya ekstra hassasiyet gösterilmesi yerinde olacaktır. Fideler ürün verene dek sulama az yapılmalı ve sonra ürünlerin büyüklüğüne göre her 15 günde bir defa sulanmalı. Yabani otların temizliği de çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Çapa yardımıyla düzenli olarak fideler kontrol edilmeli. Üç yıl boyunca ekim nöbeti uygulandığında da herhangi bir hastalık halinde müdahalesi erken safhada yapılmalı.

Karpuzun hasat zamanını meyvedeki gelişmeler takip edilerek rahatlıkla yapılabilir. Meyve sapı dikkatlice incelendiğinde buradaki kulakçık adı verilen kısımların kuruluğu hasat zamanıyla ilgili önemli ipuçları verecektir. Meyvenin sapı ve kabuğu da bu konuda iyi bir işaret veriyor aslında. İncelik ve parlaklık hasat zamanının geldiğini haber veriyor. Elle yapılacak bu işlem sırasında gerekli hassasiyeti göstererek meyvelerin zarar görmemesine özen gösterilmesinde fayda var.  Eğer karpuzun kabuğu tırnakla bile kolayca çizilebiliyorsa hasat zamanı gelmiş demektir. Karpuz olgunlaştıkça hafifleyeceğinden hasat zamanı gelen karpuz kendini ele verir mutlaka. Karpuz seçerken yapılan işlem, yani karpuzu yoklama işlemi hasat zamanının gelip gelmediğini anlamak için de yapılabilir. Vurulduğunda tok bir ses çıkıyorsa o karpuz olgunluğa erişmiş oluyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız