Aşılı Aşısız Organik Doğal Lahana Fidesi Üretimi Fiyatları Satışı

Organik Kaliteli En Ucuz Sertifikalı, Aşılı, Aşısız Ağaç Ekol, Sebze, Meyve Fide Fiyatları, Satışı, Fiyat Listesi

Lahana Fidesi

Lahana Fidesi

Lahana bitkisi, birçok yemekte kullanılan hatta dolması bile yapılan bir bitkidir. Faydalı bir sebze olan lahana bitkisinin aynı zamanda beyaz lahana, karalahana ve Brüksel lahanası gibi birçok farklı türü yetiştirilmektedir. Ancak birçok bitkide, sebzede ve meyvede olduğu gibi lahana dikiminin ve bakımının da önemli püf noktaları bulunmaktadır.

  • Öncelikle lahana fide kalitesine dikkat etmek gerekiyor.
  • Daha sonra ise düzenli aralıklarla sadece kök kısmı sulanmalıdır
  • Damlama su ile toprağı beslemek daha hızlı gelişim göstermesine yardımcı olacaktır.
  • Boy attıkça toprağın zarar vermeden karıştırılması gerekir.
  • Toplama zamanı gelmeden toplanmamalı ve düzenli aralıklarla mutlaka kök kısmı sulanmalıdır.

Dikilen lahana fidesinin verimli ve organik olması için fidenin dikiminden itibaren büyüyene ve hasat zamanı gelene kadar mutlaka bu önemli püf noktalara dikkat edilmelidir.

Firmamız Derya Fide; 60 dekar üzerinde 20 dekar kapalı alan ve 40 dekar açık olmak üzere birçok sebze meyvenin fide üretimini gerçekleştirmektedir.

Özellikle Lahana Fidesi konusunda alanında eğitimli profesyonel ekibimiz 7/24 esasına göre çalışmakta ve fidelerin, seralardaki durumunu takip etmektedirler. Satışını, üretimini gerçekleştirdiğimiz LAHANA FİDESİ FİYATLARI ile ilgili amacımız kâr marjını minimum tutarak üreticilerin desteklenmesinden yana olduğumuzu tüm sektöre bildirmiş bulunkatayız.

Lahana Fidesi Fiyat listemizi firmamızdan talep edebilir. Toplu alımlarda firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Derya Fide sektörde her nekadar yeni kurulmuş bir firma görünse de, gerek çalışanları, gerekse yönetici ile bu işin içinden geldiğini Eğitim almış kişiler olduğunu unutmamanı rica ederiz.

Organik, Aşılı, Aşısız, Kaliteli Lanaha Fidelerini ya da farklı sebzelerden oluşan çaprazlamalar ile yeni ürün elde etmek istediğini tarafıma belirttiğiniz taktirde bu konuda da firmamızın pazarlama satış temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Lahana Fidesinin Hakkında

Lahana bitkisinin dikim süresinden en geç 6 ay sonra hasat zamanı gelmektedir. Lahanaların hasat zamanı geldiği ise kesilecek boya gelmeleri ile anlaşılmaktadır. Kesilecek boya gelen lahanalar toprağın seviyesinde köklerinden çekmeden toprak üstünden bıçak ile kesilerek hasat edilmelidir.

Lahana bitkisinin bir diğer adı Çapa Bitkisi olarakta bilimektedir. Diğer adından da anımsattığı gibi lahana yetiştiriciliğinde bir diğer önemli husus çapa işlemidir. Lahana bitkisi yetiştirirken gerekli zamanlarda yani toprağın üzerinde kalın ve sert bir tabaka olduğu fark edildiğinde mutlaka çapa yapılarak toprak yumuşak bir hale getirilmelidir.

* Meyve yuvarlak - İçi sıkı ve mükemmel renk uyumu vardır.
* Süper verimli olup, ortalama meyve ağırlığı 6 - 8 kg'dır.
* Hem sofralık hem de sanayilik olarak tüketilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız